Zakład pracy w okresie pandemii - rozwiązania praktyczne

2020-05-04

Spotkanie on-lne członków oddziału katowickiego OSPSBHP 29 kwietnia 2020 r.

W dniu 29 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie on-line członków naszego oddziału – bardzo Wam dziękujemy za udział!!

Osobiście bardzo się cieszę, że mogłam Was zobaczyć i usłyszeć 😊

Wiem, że nie każdy miał możliwość wziąć w nim udział, przesyłam więc najważniejsze informacje.

Zależy nam na utrzymaniu kontaktu – tworzymy społeczność, przez lata budowaliśmy relacje, wielokrotnie pomagaliśmy sobie w trudnych sytuacjach i bardzo ważne jest, aby tę więź utrzymać. Przez najbliższe tygodnie nie spotkamy się osobiście, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykorzystali dostępne technologie. Zarząd Oddziału już podjął decyzję o wykupie dostępu do platformy do szkoleń on-line.

Tematy szkoleniowe, o których myśleliśmy wcześniej, straciły na aktualności. Dlatego pytamy Was – co dzisiaj jest Wam najpotrzebniejsze. Oczywiście niemożliwe jest odpowiadanie na pojedyncze pytania, czasami dotyczące kwestii, które są po prostu nie określone w przepisach. Ale możemy umówić się z wykładowcami, ekspertami, aby przeprowadzili dla nas webinarium. Bardzo prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety – kliknij TUTAJ. Jest anonimowa, dotyczy tematów interesujących Was szkoleń i preferencji, jak one powinny wyglądać. Postaramy się zaplanować działania dopasowane do Waszych oczekiwań.

Chciałabym też rozwiać obawy osób, które nie miały jeszcze okazji brać udziału w takich internetowych szkoleniach. Przed zaplanowanym szkoleniem robimy testowe łączenie i każdy będzie mógł zapoznać się z aplikacją.

Druga sprawa – wdrażacie w firmach różne rozwiązania związane z epidemią i byłoby świetnie podzielić się tymi pomysłami, podpowiedzieć innym, jak sprawdzają się określone pomysły. Do tego także można wykorzystać aplikację do szkoleń on-line. Mamy na myśli krótkie (kilku-kilkunastominutowe) wystąpienia, odpowiedzi na pytania, dyskusje. Podczas jednego „spotkania” może wypowiedzieć się kilka osób.

Kolejna kwestia to wzajemne przekazywanie sobie informacji o produktach, których poszukujecie – jeśli ktoś z Was wie, gdzie można kupić maseczki, płyny dezynfekujące, kombinezony, zamgławiacze itd. Możemy także przekazywać sobie ostrzeżenia o nieuczciwych ofertach typu „super płyn dezynfekujący za niebotyczną cenę”, który po wczytaniu się w drobny druk okazuje się mieć 5% alkoholu, ale bawełnianych maseczkach, które „dają optymalną ochronę antywirusową”… Jako zarząd oddziału nie chcemy brać odpowiedzialności za rekomendacje, ale zależy nam, abyśmy wszyscy, po koleżeńsku, mogli wymieniać się wiadomościami. Te informacje możecie przesyłać mailem albo publikować na facebooku, a my będziemy je dalej przesyłać (w mailingu i udostępniając na naszym profilu na fb).

Jeśli nasuwają się Państwu jakieś inne pomysły, jak możemy sobie nawzajem pomóc – proszę, piszcie.

Ostatnio przesyłałam Państwu informacje z ZUS dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców. Wiem, że osoby z naszego grona złożyły wnioski np. o zawiedzenie składek ZUS i nie mają żadnej informacji czy ich wnioski zostały przyjęte. Niestety nie udało mi się dowiedzieć, jak to ma wyglądać; wiem, że dodzwonienie się na infolinię ZUS jest mało realna, pozostaje więc tylko czekać na oficjalną wiadomość. W przypadku wniosku o zawiedzenie składek ważne jest, aby tych składek nie zapłacić.

W kolejnych wiadomościach będę przesyłać informacje i materiały dotyczące koronawirusa.

Prezes Zarządu

Oddziału OSPSBHP w Katowicach